1 Ocak 2016 Cuma

Sanal Sancılar + Hastalıklar = Ruh hastalığı

Takip eden, etmeyen herkese kocaman selamlar. Haziran Ayı'nda Periscope ile ilgili tespitler yapacağımı ve bununla ilgili yazılar yazacağımdan bahsetmişim. Normalde ben burada artık hayat yok diye biraz boşladım ama istatistiklere bakıyorum da aslında okuyanlar varmış. En azından görüş bildirseler, yani yorum yazsalar da geyiğe vs. devam etsek :)

 Efendim bazı şeyler insan hayatında birikiyor ve ilk başta farkında olmasanız da belli bir seviyeyi geçince neyin ne olduğunu anlıyorsunuz. İnsan tanıma vs. gibi sosyal konular aslında. Bu sefer çok ama çok ciddi bir konuya değineceğim.

Bu ön giriş başlığı olsun ve biraz içerikten ondan bundan bahsedeyim de konu hakkında ve farkındalık olarak da seviyemiz artsın.

 Şimdi biliyoruz ki en güncel örneği şöyle verebilirim sizlere,

 90'lardan bu yana internet kullanımı arttı ve buna bağlı gelişen teknoloji de içimize girdi. Hatta gözümüze glass yani gözlükler ile girdi. Kaçınılmazlardan biri tabi hala eski kafalılıkla kapaklı telefon kullanmıyorsanız. O da tercih sebebi saygı duyarım hatta biraz da desteklerim. Ne format atma derdi var ne de donma problemi var. Neyse geyiği bırakalım. Şimdi teknoloji içimize girdi dedik ve internette sosyalleşme adına sürüsüyle web sitesi ve mobil cihazlar için uygulama var.

Şimdi bu üstteki bölümü unutmayın. Gerçi yazdıklarımın hepsi ile bağlantıları var... Hepimizin sosyal hayatı az çok var ve bazen de kapalı kapılar ardında bir şeyler yaşıyoruz ya da kafamızda kurduklarımızı yaşamak istiyoruz. Bir nevi tatlı hayaller diyelim. Bir de internette takılındığında bu ortamlarda bir nevi monitör arkasında oluşan kimlikler var. Her ne kadar ben size "Bakın böyleyim, şöyleyim" Desem de sizin için sadece bu yazıdan ve internete başlı kaldığınız süre kadar anlam ifade edebiliyorum :) Nefes alsam da şu anlık sizin için sanal biriyim ve öyleyim yani.

Şimdi bu yazı soğumadan devam yazısına geçiyorum ;)


EDİT: ÇOK TATSIZ BİR YAZI OLACAĞI İÇİN DEVAM ETMİYORUM. SADECE GERİBİLDİRİM ALABİLİRSEM YAZACAĞIM.

0 Sen ne diyon birader? Anlat:

Siz Beğendiniz ;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı