20 Aralık 2009 Pazar

9'dan 10'a

Elime bir süzgeç aldım,içinde ne kadar.365 günü süzdüğümde elimde ne kadar çok şey kalırsa sanırım o kadar iyi :)

Obama ile başlamak istiyorum ki kafalarda uzun süredir alışagelmişin dışında bir politika izlenimi yaratmak istiyor abd.Doğuya girildi,hammadelere yaklaşıldı diyemeyeceğim halk argosunda ırzına geçildi,fahrenheit 9/11'de bile anlatıldı bütün ihaleye katılan şirketler abd'den o yüzden petrol bizde zamlı orda ucuz.Bush öcü olarak gösterildi ki salağın önde gideni mühendislerin düşülmesi imkansız dediği zencefil'den(segway ginger) düştü onu yaptı bunu yaptı nette bile aratsanız görsellerde her on resimden dokuzu şeytan veya başka bir kötülükle örtüşüyor.Bir kaç sene daha sesi çıkmaz abd'nin he ne zaman bitmeye başlayacak ki şimdiden ısınma turlarına çıktı iran'a nükleer füze var iddiasıyla kaşımaya çalışıyor.Bundan sonra olacaklar sadece Batı-Doğu arasında biz de ortada olduğumuz için gümleyebiliriz diyorum.Obama şu anda zenci,genç bir başkan,barışçıl yanlısı bir izlenim vermeye çalışıyor.Yine alttan sular akıyor bunu unutmamak gerekir.Maskelerin ardında hep başka bir yüz olduğunu hatırlayalım.

Ergenekon olayında farklı bir noktaya değinmek istiyorum.İlk patlak verildiğinde yurdun dört bir yanında tahmin edilemeyecek yerlerde cephaneneler çıktı dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bundan önce hep bi yerlerde baskın olur bombacılar ele geçirilirdi veya canlı bombalar bir yerlerde patlardı.Şu anda hiç böyle bir haber alıyor muyuz? Hayır.Yurtiçindeki kaynaklar bi şekilde toplandı arzumuz bunu olmaması.

Son zamanlarda daha fazla isyan ettiren hava durumları.Eh be insanlar size söylüyorum ilkokul birden beri hava kirliliğini önlemek için neler yapılması gerek kısmında bacalara filtre takılması gerektiğini okumaktan midem bulandı.Beynime işledi.O zamandan (hatta öncesi) salınan co2 e tabi ki de patlak verir.Bazen ağlıyorsak nedenine gelmemiz lazım hatta biraz da öncesine.İçine ettik doğanın ve bir döngüsü de vardı o zinciri bozduk.Arılar baz istasyonları yüzünden yönlerini bulamıyorlar bu bir gerçek.Önlem almadan yaşayama devam ettirenlere veya sadece düşünüp icraat etmeyen bizlere bir şey söylemek çok anlamsız.Kyoto buraya yumruk havaya!

Moda oldu.Ne mi?Ayakkabı fırlatmak :d önce bush'a sonra imf başkanına madem sen bunu milyonlar önünde yapacaksın ve yüreklisin al eline takunyayı vur onikiden hadi olsun onbirden.Sağolsun rahmi koç'da iyi dalgaya aldı ayakkabı kaç numara diye alttan dalgaya verdi.

Recep tayyip erdoğan'ın Davos zirvesinde (liderler zirvesi) ortaya patlak veren "One Minute" olayı fazla söz alamamak ve devamlı lafının moderatör tarafından kesilmesi üzerine ortaya çıktı.Sert yaptı deyimi yerindeyse taşşakları ortaya koydu.Biz bu yürekliliği alıp göğsümüzü gereceğimize one minute'ı aldık bir tarafımıza sokmadığımız kaldı.He şimdi belki ben tayyibi savunuyorum gibi gözkebilir ama hayır sadece iğneyi önce kendime batırıyorum.İlla mizah unsuru olacak çünkü mizahın malzemesine baktığınızda yüzde yetmişi politik olaylardan alıyor.Halbuki temelinde üretmek var harmanlamak var.Şu an sadece Just a second diyorum.

Cern Deneyleri diye bir şey çıktı,e haliyle merak ettik (CERN Nükleer Araştırmalar için Avrupa Konseyi anlamına gelen Fransızca Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire sözcüklerinin kısaltmasıdır. Bu kurum, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarıdır. 1954 yılında 12 ülkenin katılımıyla kurulmuş olan CERN'in günümüzde 20 asil üyesine ilaveten Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 8 gözlemci üyesi vardır.)Yerin bilmem kaçbin altında bunlar atomları veya atom çekirdeklerini çarpıştıracaklar tamam çarpıştıırında abi bi türlü yapamadınız ki :D en son kuşun biri evet evet yanlış duymadınız kuşun biri ekmek parçası atmış çarpıştırıcının içine deney iptal olmuş gene :D gelde bi tarafınla gülme.Merak ediyordum yer isviçredeymiş.İyi çarpıştırmalar efenim.

Biraz kültürel aktivitelerden de bahsetmek gerekirse de kafamıza balyoz etkisi yapan Issız Adam oldu.Neydi hikaye bir adam var hep başka bedenlerde kendini buluyor onun için masumiyet ölmüş sadece işini gören bir kişi.Hayatına kız da girince ismini de unuttum :D neyse işte allak bullak oluyor.Aranılan-istenilen ilişkisi ters tepince aşk'dan başka her boka benzer tabi.İnsanlar sevdia,ağladı bu filmle şahsen ben az beğendim niye herkes aynı beni anlatıyora getirdi işi hayır efendim aynı biz herkes sanıyor ki sadece ben aşık oldum sonrasını asla bulamayacağım ve herkesle günü birlik veya daha da ilerisi fuck buddy olacağım hesabına getirdi.Konu dışı olacak ama olsun napiyim ;) cinsellik bu kadar dillere düşmediğinde her şey daha kıymetliydi.Bu kadarını söyliyim.Şarkısı ise Ayten Alpman yine her zaman ki gibi kıymeti zamanında bilinmediğinden şimdi yine dillerden düşmüyor falan.Sinirlendim n'apiyim?Issız geceler!

Bir diğeri de U2 Konseri hani ben R.E.M.'i hayallerimde yaşatıyorum geldiklerinde tansiyon tavanı patlatmıştı.U2'dan bono "Sizin ülkenizde insan hakları hala gelişmemiş" dediğini duyduğum günden beri biraz uyuzum.Bono burda önce iğneyi değil başka bişeyi batırması lazım kendine.Acaba ne oldu da birden gelme ihtiyacı hissetti? (Paranın kokusu her yerden güzeldir) ya da acaba İstanbul Kültür Başkenti adına baya yaladılar mı bonoyu?

GDO (Genetiği değiştirilmiş organizmalar) Patlaması ha ne zaman?Ha ne zaman? olacak derken hele şükür birileri uyandı sonunda.Valla bravo yani genetiği değiştirilmiş olduğunu yeni mi anladınız bir elme aşıyorum maşallah karpuz kadar.Karpuz alıyorum çekirdeksiz.Hazır yemek alıyorum,raf ömrü 4 seneye kadar çıkıyor.Bu nedir? Bebek mamalarına katılanlar daha gündeme vurmadı inşallah onlarda yakın zamanda çıkar.Sen büyü et yuva kur gelecek için bir de yavru getir dünya'ya sonra milletin pis ellerine bırak.Dedem derdi inek ne yerse onu yiceğin zaman gelecek (inek zehirli yiyecek ile zehirsizi ayırt edebiliyor) o gün bu günler demek.Eskiden ne güzel millet doğal üründen çıldırıyordu.Şimdi doğal yiyecekler pahalı.

Her yılbaşında çıkan sabit haberlerden biri de ya istiklal'de ya da meydan'da bir turist (bayan) sürekli taciz olur.Akıllanmadı millet onca sene kızım gezmeyin oralarda hani açık saçık gezmeyin bari.

Kürt açılımını gündeme nasıl ısındırsak diye düşünürken (Medya taktiğidir) ortaya başka dikkat çekici haber atacaksın ki millet onla meşgulken yavaş yavaş diğerini servise başlayacaksın.Cem Garipoğlu cinayetini ortaya attılar çocuk göya baya gezdi,kaçtı bi ara abd'de görülmüş pöeeeh ! Şerif açıklama yapmış pek inandırıcı gelmedi. (Kız arkadaşını bir gece testere ile bir kaç parçaya bölerek bavula koyarak kameralara yakalanmıştır.Esrar perdesi hala aralanamamıştır.İddiam şudur ki bu kadar canice bir şey yapıldığına göre bu kız aile ile ilgili çok önemli bir şey biliyordu ki babasının parmak izleri de ortaya çıkmıştır ceset üzerinde)Merak ettiğim yer ise tabi ki gizli perde.

H1N1 (Domuz gribi) adlı bir virüs salındı.Bir çok ülkede de hala salgın hatta google'ın bunun için hazırladığı bir sayfa vardı baya kullanışlıydı.Hala da ölümler devam ediyor.Eski topraklar adam gibi besleneceksin diyor.Kimisi de ne olursa olsun ille de sende olaacksın diyor.Şahsen dünya nüfusunu belirleyen kişiler var her ne kadar da komplo olaylar gibi gelse de kulağınıza her sene belli bir seviyede tutmaya çalışılıyor.İşe bak sen gel dünyaya sonra birileri gelsin senden hesap sorsun niye doğdun diye.Komik:D
yılbaşına az kala gündemi devam eden olaylarla devam edeceğimmmmm

0 Sen ne diyon birader? Anlat:

Siz Beğendiniz ;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı