4 Haziran 2010 Cuma

İğne Zamanı

 Bonus Card 10. yaşını kutlarken ben onun pek sevgili olan mı artııık sadece sömürgesi olan bir müşterisi miyim?Bilinmez ama şurada ki korkum kesin "Köprüyü bedava yaptı günü birlik" bunun acısı illa bir yerden çıkacak.Öyle almadan vermek...Ya ekstreye bir şekilde yansıyacak bu.Ne olur? Kredi kartı aidatını mı arttırır? Yoksa vadesiz hesaptakilerin işletim ücretlerine mi zam yapar? Orası meçhul.Biz yine alışılmışın içinde ödeyeydik de beleşi kusur kalsaydı taraftarıyız.Geçenlerde yine kendi kafasına göre işlem yapmış,aradım kendi bünyesindeki müşteri hizmetlerini baya bir fırçaladım.Sonuç olumlu fakat buralara kadar gelmesi işin üzücü.
 Başka bir bankanın yine beni ve önümdeki on kişinyi gaza getirip temassız kart çıkarışını da unutamıyorum.Bunu şu amaçla çıkardı hem de üstüne özellikle basa basa "Yakında metrobüslerde bozukpara olayı kalkacak,elinizdekileri bu karta yükleyip temassız geçiş yapabileceksiniz" demesi üzerine herkes 18'lik ergen ateşindeki gibi formları doldurdu (bende dahil :D ne boka yanıyorsak) sonra neyse akbil makbil davaları canımı sıkıyordu.Dakka başı az kaldı yeniden yükle,yok efenim doldurma kuyruğu bekle,önündeki iki saatte parayı tanıtamaz... Uzar gider.Dedim bir kerede yükleyeyim de şu karta temassız tak tak geçerim.Unuttum falan.Neyse ertesi güne kredi kartı ödemem var ve unutmadan da sorayım dedim kullanaabiliyor muyuz? Diye (çünkü o zamana kadar sadece beşi bir yerde kullanan gördüm,diğer olaylardan ses seda yoktu) üstüne ne cevap gelse beğenirsiniz "Yok kullanılmıyor" Kan beynime sıçradı ve orda kalakaldı.Sen gel çıkart (hadi orası zor değil) üstüne bir de kart aidat parası iste.Ohooooo ölme eşeğim ölme sen zaten bana normal çıkartıyorsun.Böyle kim bilir kaç kişiye yaptılar.Yok efenim neymiş temassızmış.Ben temassız bir sürtücem o zaman görün siz kıvılcımları.Havai fişek bilem patlatıcam efem :D

 Toplu taşıma araçlarından biraz muzdaribim.İşe gittiğim-geldiğim tek araç var İETT bünyesinde 73T.Ben hayatımda böyle bir otobüs yolcusu,şoförü,hattı ve çalışma disiplini görmedim.Yavaştan görüyoruz ama.Facebook ortamında da sinirli olduğum zamanlar yazarım başlığıma (ünlü değiliz sallamanız gerekmez ;) Ünlü şoför abimiz kafasına göre sürer,istediği durakta durur,istediğini alır.Daha bugün kadın inerken kapıyı kapamaya çalıştı,uyarmasak ikiye bölünüyordu.Akşam özellikle de sene ortasında 21:00 ve sonrası seferlerini kafalarına göre idare ederler.Başka yerlerden dönerler.Biz çok afedersiniz göt ve göte benzer şekillere bürünüyorduk ki güzel sanatlar öğrencisi o esnada önümüzden geçerken.Bir de resmimizi çizdi.Duygulandık tabi ki de.Ek yapıp,metrobüse de değineyim diyorum da o daha beter.Aklın bittiği yerde engelliler için merdiven başlıyor yeni yeni bir kaç yere rampa yaptılar.Herkes düz mantık.At gözlükleriyle koltuk başına oturanların acılarını biz çekiyoruz.Hizmet akıllıca ama uzun vadede olmalı ve bir kere yapma şansın varken en iyisini,ilerisine dönük olarak yapacaksın.Yarın öbürgün yolu bozulacak (ki bozulan yereler baya var) bir sürü uğraş ki Allah'tan uğraşı çok seven bir milletiz.Devamlı boş yere emek harcansın.Neyse bu kadar bu olaya değinme yeter.


Sağdaki pikçır da :D Günümüz 1. Haçlı Metrobüs Seferinden bir karedir efenim.Hoşçakalın,yeni bir İğne Zamanında görüşmek üzere.

0 Sen ne diyon birader? Anlat:

Siz Beğendiniz ;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı