14 Mart 2011 Pazartesi

Bakalım sıra sıra

 Bakalım bakalım derken bu yazıdaki haberleri biraz karışık vererek devam ediyoruz..

 Bundan sonra pek şaşırtmadıkça pek havalarla ilgili pek bir şey yazmak istemiyorum.Zaten küresel ısınmadan dolayı mevsimsel değişimler yaşandığından en gerçek örneğini bu mart ayında gördük,ikinci hafta başlayan şiddetli tipi ile karışık kar karşısında bizi de televizyon kanalları korkutmaya çalıştı.Yok efendim çok fena kar geliyor herkes alarma geçti de bilmem ne! Bu kadar hazırlığı yeminlen deprem için yapmıyorlar ve yapmıyoruz (Bakınız 17 Ağustos sonrası çeşitli yerlere konan konteynırların kaldırılması)

8.9 Japonya
 Yerin 24km altından gelen ve çoğunlukla doğu tarafı zarar gördü.Daha sonra bu da yetmezken ardına Tsunami geldi.Bu kadar şanssızlık olur dedirten bir felaketler zinciriydi.Bununla yetinmeyen katil dalgalar 500 km hızla Hawaii'ye ulaşmış.Japonya-Fukuşima bölgesinde ise nükleer reaktörde basınç normalin üstüne 1,5 kata ulaşmış.Şu anda insanlık açısından en büyük sıkıntı bu ve bir de elektrik tabii ki de.Google ise buradakilere çok büyük bir iyilik yapıp,depremde yakınlarından haber alamayanlar için özel sayfa oluşturdu.
 Radyoaktif sızıntı tehlikesine karşı halkına iyot dağıtan hükümeti de ayrıca kutlamak lazım.Başkaları olsa sözüm onlara direk ölüme terketmişti.Aynı olayların Sinop'ta kurulmuş bir nükleer merkezde olduğunu düşünüyorum da Türkiye çoktan bitmişti şimdi.
 Umarım bundan sonra Japonya yeniden yaşanılacak yer olmaya devam eder yoksa sadece ölü bir yer yüzü olarak kalacak.


ABC News Before-After olayına girmiş fotoğraflarla.Pek iştah açıcı görüntüler yok ama değişik bir çalışma ve bakmak isterseniz;
http://www.abc.net.au/news/events/japan-quake-2011/beforeafter.htm


Erdil Yaşaroğlu'na sorularım var!


Diyenlerdenseniz,sıkı durun info@erdilyasaroglusohbetleri.com'a (ilk 200 kişi mail'i ile sınırlı) mail attığınızda şanslı kişilerden olursanız Taksim-Bronx Pi sahnede sorularınızı cevaplayacak.Yanında DJ Kaan Sezyum'da cabası :)
Imogen Heap'den günlüklerSesine bayıldıklarım listesinde yer alan bir diğer isim olan Imogen Heap 4. Stüdyo albümü için yeniden kapandı.Kapandı ama yine öncekiler gibi günde bir veya birkaç günde bir bize neler olduğunu kısa videolar eşliğinde anlatacak.En hoşuma gidenleri de doğadan kaydettiği sesler kısmı oldu.

Kendisinin gerçekten de sıradışı bir dünyası var bu albümde sizin payınızın olmasını istiyorsanız siteye çeşitli sesler yükleyebiliyorsunuz ve oylayabiliyorsunuz.Bunun için;
http://heapsong1.imogenheap.com/14/index.html


Video klip içinde aynı şeyler geçerli elinizde farklı görüntüler var ise bunları da yüklemek için,ama durun! Öncelikle bir Vimeo sitesine ait üyelik bulunmak zorunda ;) Bunun için de;
http://heapsong1.imogenheap.com/17/index.html

Bu kısımda da teker teker hangi gün neler yaptığını izleyebilirsiniz.Oldukça eğlenceli :)
http://heapsong1.imogenheap.com/keys/index.html

Ana sayfası;
http://heapsong1.imogenheap.com/index.html

Sonuç olarak çok değişik bir albüm olacağa benziyor,hep beraber bekleyeceğiz ve göreceğiz ama bunun sonunda inşallah geçen sene olduğu gibi İstanbul Modern'e tekrar gelip bize o güzel sesiyle şarkılarını söyler.

Blogspot buraya yumruk havaya!!!


Geçtiğimiz günlerde Digiturk'ün bazı futbol yayınlarının yasadışı bir şekilde blogspot üzerinden yayınlandığığnı gördüğünde sanırız ki çılgına döndü ve şimşek hızında bir kararla yeni sansür haberi geldi.Milyonlarca kullanıcısı olan blogspot servisinin kullanıcıları da şoka uğradı.Zaten youtube faciasını yeni atlatmışken şimdi de bunu görmek gerçekten de içler acısı.

 Yasaklar yerine çözüm üreten bireyler ne zaman olacağız çok merak ediyorum.Sonumuz hayır ola.Neyse ki yeni haberleri okuduğum üzere,sansür bu ay sonuna kadar kalkacakmış.

 Bu formatlara daha ne kadar katlanacağız?

Her geçen gün Tv kutusuna düşen aptal programlar ve yarışmalar bir kenara dursun diziler aldı başını gidiyor.Hatta bununla ilgili bir de yazılar döktürmüştüm o yüzden fazla girmiyorum yine.Tek sıkıntım yeni bir abukluk görmem o kadar.Zaten kimliğini kaybetmiş bir toplum ortaya  çıkıyor bunu daha da çirkinleştirmek,eğlenceden başka bir şey olmasa gerek.Gelinim olur musun? ve buna dahil başka salak yarışma formatlarına yeni bir tanesi daha eklenecek: "Eski Eşim Nikah Şahidim" adlı bir program.Ülkemizde umarım yayınlanmaz öncelik olarak diğer Ülkelere pazarlanma stratejisi var.Bildiğiniz üzere dışarıda ne tutuyorsa,bizde de ona ilgi var mantıklı olsun veya olmasın.


İpin ucu çoktan kaçmış,ne dediğimi aşağıdaki linke tıklayarak öğreneceksiniz.İzzet Pinto ile yapılan söyleşi;
http://www.milliyet.com.tr/-sira-disi-format-bulmak-sizi-cok-zengin-edebilir-/pazar/haberdetay/13.03.2011/1363487/default.htm


0 Sen ne diyon birader? Anlat:

Siz Beğendiniz ;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı